Pożyczki lombardowe, a pożyczki pozabankowe

Pożyczki lombardowe, a pożyczki pozabankowe

Polacy są znani z tego, że stosunkowo często zaciągają pożyczki. Mowa tutaj zarówno o krótkoterminowych, nawet kilkudniowych, jak i takich, które są potrzebne na kilka miesięcy. Mimo to nie każdy wie, że istnieje nieco inny, korzystniejszy sposób na zastrzyk gotówki.
Rynek pożyczek w Polsce: jak się prezentuje?
Rynek pożyczkowy w Polsce miewa się – potocznie mówiąc – bardzo dobrze. Działają na nim w głównej mierze firmy pozabankowe, które oferują gotówkę na krótki termin, od kilku dni do kilku miesięcy. Ich wadą jednak są ogromne prowizje RRSO, które mogą sięgać nawet 200 procent.
Dla tych, którzy nie wiedzą, jak później poradzić sobie z kolosalnymi ratami, pożyczki są poważnym problemem. Wiele osób zaciąga kolejne, tak aby spłacić wcześniejsze, a tym samym pożyczkobiorcy wpadają w spiralę długów.
Istnieje jednak sposób, by uzyskać gotówkę znacznie łatwiej. Mowa tutaj o lombardach.
Pożyczki w lombardach: jak działają?
Pożyczki lombardowe są szczególne. Przede wszystkim działają na zasadzie zastawu i posiadają szereg zalet. Są one szybkie, nie trzeba wypełniać tysięcy papierów, aby dopełnić wszelkich formalności, a co najważniejsze – są pod zastaw. To więc sprawia, że nikt nie wpadnie we wspomniane błędne koło.
Wysokość kwoty pożyczek w lombardach są uzależnione od wartości rzeczy, która została zastawiona.
Jeśli chodzi więc o lombard Gorzów to jedno z wielu miast, w którym można znaleźć takie miejsca i uzyskać pomoc w postaci właśnie pożyczki. Warto skorzystać z ofert, które nie posiadają ukrytych informacji.